gohome
tytul: Z Włoch wysłano do Afryki toksyczne odpady. Jako pomoc humanitarną tytul: GLIWICE - zbiórka elektrośmieci!tytul: Kupujmy rzeczy na dłużej tytul: Rynek tabletów dostaje zadyszki, klienci postawią na droższe urządzeniatytul: Europosłowie za uniwersalnymi ładowarkami do telefonówtytul: Polska potentatem w elektronicetytul: Toruń - 6 i 10 maja 2014tytul: Relacja z e-ZONKW w Toruniu

W maju będzie zbiórka elektrośmieci we wrocławskich parafiach

2014-03-20

Organizacja "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" odbierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z wrocławskich parafii. Akcja zaplanowana jest na maj.

Celem akcji jest odzyskanie części surowca, a pozyskane w ten sposób fundusze lub materiały rzeczowe będą przeznaczone na pomoc misjonarzom oraz na realizowane w krajach Trzeciego Świata projekty humanitarne.

 

Decyzję w tej sprawie podjął w piątek abp Józef Kupny, upoważniając przedstawiciela organizacji, by w porozumieniu z proboszczami poszczególnych parafii przeprowadził akcję zbierania zbędnego, zalegającego w wielu gospodarstwach domowych zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Do tej pory podobne inicjatywy zostały przeprowadzone w kilkunastu diecezjach w Polsce, m.in.: krakowskiej, opolskiej, tarnowskiej i sosnowieckiej.

Czytaj dalej: www.wroclaw.gazeta.pl


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura