gohome
tytul: GLIWICE - zbiórka elektrośmieci!tytul: Kupujmy rzeczy na dłużej tytul: Rynek tabletów dostaje zadyszki, klienci postawią na droższe urządzeniatytul: W maju będzie zbiórka elektrośmieci we wrocławskich parafiachtytul: Polska potentatem w elektronicetytul: Toruń - 6 i 10 maja 2014tytul: Relacja z e-ZONKW w Toruniutytul: Uwaga! Nowe prawo Unii Europejskiej nie wyeliminuje „krwawych minerałów”

Europosłowie za uniwersalnymi ładowarkami do telefonów

2014-03-26

Czy to oznacza mniej elektroodpadów?


Parlament Europejski poparł w czwartek nowe unijne przepisy, które otwierają drogę do wprowadzenia uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych oraz niektórych innych urządzeń radiowych, jak odbiorniki GPS.

Zdaniem europosłów wprowadzenie jednakowej ładowarki nie tylko obniży koszty dla konsumentów, ale też przysłuży się środowisku. "Będziemy mogli pozbyć się plątaniny kabli w naszych domach, a także uniknąć wytwarzania 51 tysięcy ton elektromagnetycznych odpadów" - oświadczyła niemiecka socjaldemokratka Barbara Weiler, odpowiedzialna za sprawozdanie PE w sprawie nowelizacji dyrektywy.

Uaktualniona dyrektywa o urządzeniach radiowych ma na celu harmonizację przepisów w państwach UE, dotyczących wprowadzania na rynek urządzeń radiowych, w tym telefonów komórkowych, odbiorników GPS i pilotów do otwierania drzwi w samochodzie.

czytaj więcej: www.ekonomia.rp.pl


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura