gohome
tytul: Opole - relacjatytul: Warszawa - relacjatytul: Victorinox i Nespresso z nowym podejściem do recyklingutytul: Odpady – problem, który staje się szansątytul: Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętegotytul: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o odpadach niebezpiecznych tytul: Utracone surowce a znaczenie recyklingutytul: Coca-cola: A GDYBY PLASTIK NIE BYŁ ODPADEM?

NAD WISŁĘ WRÓCĄ PUNKTY WYMIANY ODPADÓW

2016-07-18

Atrakcje wodne lub drewno na ognisko to prezenty, które będzie można otrzymać w Punktach Wymiany Odpadów Dzielnicy Wisła.


Swoje działanie na warszawskich nabrzeżach rozpoczną już dziś. W tym roku będą aż dwa takie miejsca!

– Idea jest prosta. Chcemy edukować, że odpady tj. szkło i plastik, które są surowcami, mogą być wymienione na przedmioty codziennego użytku lub atrakcje – tłumaczy Jan Piotrowski z Biura Marketingu m.st. Warszawa. – Tworząc Punkty Wymiany Odpadów chcemy pokazać, na czym polega idea powtórnego ich wykorzystania i wytworzyć w ludziach przekonanie, że recykling się opłaca, a surowce nie są zwykłymi śmieciami – dodaje.

W zeszłym roku w Punktach Wymiany za odpowiednią ilość odpadów można było otrzymać matę do siedzenia i spray na komary. W tym roku zmodyfikowano tę ofertę i postawiono na prezenty jeszcze bardziej związane z samą Wisłą.


CO MOŻNA WYMIENIĆ I OTRZYMAĆ?

Po lewej stronie Wisły za odpady otrzymamy kupon, który wymienić będzie można na wybrane atrakcje z oferty żeglugi wiślanej. – Zależy nam na przekierowaniu fali ludzi spędzających wieczory nad Wisłą na dzienne atrakcje wiślane – tłumaczy Piotrowski.
– Oferta żeglugi wiślanej nie jest jeszcze wystarczająco znana szerokiej publiczności, a szkoda, bo na Wiśle można z roku na rok robić coraz więcej. Rejsy statkami lub tradycyjnymi drewnianymi łodziami, kajaki, SUPy, motorówki, to tylko część wiślanej oferty.

Jak to działa? Za odpowiednią ilość odpadów będzie można otrzymać kupony. Każdy
o wartości 5 zł. Gromadząc je lub też sumując z pieniędzmi będzie można zebrać środki na wiślane atrakcje.

Po prawej stronie, w drugim Punkcie Wymiany Odpadów, umiejscowionym przy plaży Poniatówka, będzie można z kolei otrzymać drewno na ognisko. W wyznaczonych miejscach, gdzie dozwolone jest palenie ognisk nad Wisłą, coraz częściej obserwowana jest dewastacja terenów zielonych. Mieszkańcy nierzadko wycinają drzewa w celu uzyskania opału na ognisko. Jest to niedopuszczalny proceder, gdyż tereny te objęte są ochroną w ramach programu Natura 2000. Odpowiedzią na taką sytuację jest stworzenie systemu wymiany odpadów na drewno. Za 10 lub 20 sztuk odpadów będzie można otrzymać tu mniejszą lub większą szczapkę drewna.

Punkty Wymiany Odpadów będą działały w piątki i w soboty od godz. 19.00 do godz. 1.00 do końca sierpnia. Pierwszy znajduje się przy klubokawiarni Babie Lato, drugi przy pawilonie plażowym.


Więcej informacji:
Wioleta Starczewska
FleishmanHillard
Tel.: +48 609 733 033
E-mail: wioleta.starczewska@fleishmaneurope.com

Agata Zambrowicz
project manager
JohnPitcher Sp. z o.o.
Tel. 22 401 14 46
692-478-090 | agata.zambrowicz@johnpitcher.pl

Agnieszka Kłąb
zastępca rzecznika prasowego
Urzędu m.st. Warszawy
Tel. 22 44 333 82
519-066-077 | aklab@um.warszawa.pl

Zobacz także:
www.um.warszawa.pl/dla-mediow
www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura