gohome
tytul: Festyn Zielonego Kinatytul: KONKURS na Scenariusz FILMOWYtytul: Wystawa edukacyjnatytul: Konkurs Zielone kino - wyniki!tytul: Gorzów Wielkopolski - 26 - 27 kwietnia 2013tytul: Zielona Góratytul: Bielsko - Biała - 11 maja 2013tytul: Bydgoszcz

Wrocław - relacja

2013-04-10

22 marca -  Festyn Zielonego Kina
23 marca - akcja Zamień elektroOdpady Na Kulturalne Wypady


23 marca wymienialiśmy elektroodpady na kulturalne wypady we Wrocławiu! Mieszkańcy naszego miasta oddając zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, otrzymali wejściówkę na wybrane wydarzenie kulturalne bądź sportowe.

W puli biletów znalazły się takie miejsca, jak: teatry, kina, muzea, galerie sztuki, koncerty, ścianka wspinaczkowa, szkoła jogi, basen, czy kawiarnie… Dla każdego coś ciekawego na pewno się znalazło i nikt nie odszedł z pustymi rękoma.  

Oddając elektroodpady zgodnie z zasadami akcji, w zależności, czy był to sprzęt duży, mały czy średni, uczestnicy otrzymywali kupony, które następnie wymieniali na bilety. Przynoszono wszystko: stare telewizory, laptopy, telefony komórkowe, drukarki, pralki, zmywarki, prostownice do włosów, discmany, radia… W sumie zebraliśmy 3 tony niepotrzebnych i zepsutych urządzeń, które odjechały zapakowaną do pełna ciężarówką. Wszystkie te rzeczy zostaną poddane recyklingowi w zakładzie zajmującym się profesjonalnym zagospodarowaniem zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Surowce pozyskane w ten sposób posłużą m.in. do produkcji nowego sprzętu elektronicznego.
Żadna akcja nie odbyłaby się, gdyby nie wspaniali, chętni do pracy wolontariusze, którzy dzielnie obsługiwali wydarzenie, pomagając w przyjmowaniu sprzętu, wydając bilety i czuwając nad porządkiem podczas akcji. Dzięki nim mimo ujemnej temperatury oraz śniegu, atmosfera była na prawdę bardzo ciepła i wszystkim dopisywał dobry humor.


minminminmin
miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura