gohome
tytul: Elektrozbiórki - Warszawatytul: Oddaj komórkę do recyklingu!tytul: Konkurs fotograficzny „Elektroodpady i zużyte baterie w obiektywie”tytul: Elektrośmieci napędzają szarą strefętytul:  Eko Strefa na Wyspie Słodowej we Wrocławiutytul: 20 tysięcy telefonów na 20te Sprzątanie Światatytul: PSZOK – czyli gdzie możesz pozbyć się problematycznych odpadów komunalnych?tytul: Ustawa śmieciowa: odzyskujemy znacznie więcej surowców wtórnych

Żarówkowi ściemniacze!

2013-08-20

Twórcy filmu przeprowadzili wnikliwe śledztwo dziennikarskie, z którego wynika, że za decyzją o ochronie klimatu stała chciwość, zyski i żądza władzy. Do obejrzenia i przemyślenia!


Decyzja Unii Europejskiej, aby do 2016 roku zastąpić wszystkie żarówki energooszczędnymi została przedstawiona jako wielki sukces biznesmenów, polityków i ekologów. Niestety nikt powiedział o ilości rtęci w nowych świetlówkach i problemach zdrowotnych, jakie czekają ludzkość.

Twórcy filmu przeprowadzili wnikliwe śledztwo dziennikarskie, z którego wynika, że za decyzją o ochronie klimatu stała chciwość, zyski i żądza władzy. Hipokryzja urzędników i polityków doprowadziła do celowej dezinformacji, którą na dodatek potęguje ignorancja i naiwność konsumentów.

Do obejrzenia!


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura