gohome
tytul: Konkurs fotograficzny „Elektroodpady i zużyte baterie w obiektywie”tytul: Elektrośmieci napędzają szarą strefętytul: Żarówkowi ściemniacze!tytul:  Eko Strefa na Wyspie Słodowej we Wrocławiutytul: PSZOK – czyli gdzie możesz pozbyć się problematycznych odpadów komunalnych?tytul: Ustawa śmieciowa: odzyskujemy znacznie więcej surowców wtórnychtytul: Wystawa *Zbieraj elektrośmieci* - gdzie byliśmy?tytul: Elektrozbiórka w ramach Drugich Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

20 tysięcy telefonów na 20te Sprzątanie Świata

2013-09-10

Pod takim hasłem rusza tegoroczna, już 20. akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia.


Jubileusz akcji „Sprzątania świata”prowokuje do refleksji, czy było warto, czy rzeczywiście działania uczestników akcji coś zmieniły w Polsce, czy podejmowane działania miały i mają jakikolwiek sens.

Zbieram – pomagam

Blisko połowa Polaków wciąż wyrzuca na śmietnik tzw. małe AGD, a więc np. lokówki czy telefony komórkowe. ZSEE to odpady, które zagrażają środowisku w sposób szczególny, ze względu na obecność w nich niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak freon, rtęć czy ołów, które, przy niezachowaniu należytej ostrożności, mogą stać się zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz dla środowiska naturalnego. ZSEE to także cenne surowce, jak miedź, złoto, srebro, które po właściwej obróbce w zakładach przetwarzania można ponownie wykorzystać. Z jednego miliona telefonów można uzyskać nawet 15 ton miedzi, a nawet 90% zużytej świetlówki można zużyć do produkcji nowej. Statystycznie Polak wytwarza ok. 6 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego rocznie. Do profesjonalnych zakładów przetwarzania starych urządzeń trafia jednak tylko 1/3 tej masy.

Zbierając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i przekazując do właściwego zagospodarowania możesz pomóc nie tylko środowisku – środki uzyskane ze zbiórek organizowanych w ramach akcji „Sprzątanie świata” zostaną przeznaczone na program „Zielona Stopa Filantropa” i pozwolą na zmodernizowanie sprzętu AGD w placówkach zajmujących się opieką i wychowaniem dzieci. Więcej o programie tutaj.

Działaj! zorganizuj działanie promujące zbiórki elektroodpadów, w tym zbiórkę zużytych telefonów bądź niepotrzebnych już telefonów komórkowych. Weź udział w konkursie!


ZBIERZMY 20 TYSIĘCY TELEFONÓW NA 20. "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA"


Zorganizuj zbiórkę telefonów komórkowych wśród rodziny, znajomych, swojego środowiska lokalnego!

Telefony, które zostaną wysłane do firmy Greenfone Sp. z o.o. zostaną szczegółowo wycenione, zutylizowane zgodnie z prawem lub uzdatnione do ponownego wykorzystania, a dochód z nich zostanie przekazany na zwiększanie efektywności energetycznej placówek (poprzez wymianę starych sprzętów AGD, na nowe, energooszczędne urządzenia) służących kształceniu i wychowaniu dzieci.

więcej informacji o akcji: www.naszaziemia.pl


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura