gohome
tytul: Wystawa *Zbieraj elektrośmieci* - gdzie byliśmy?tytul: Elektrozbiórka w ramach Drugich Wrocławskich Dni Elektrorecyklingutytul: Wystawa *Zbieraj Elektrośmieci* we Wrocławiutytul: Elektrosmieci.pl - elektryzujący serwis śmieciowytytul: Uwaga Warszawa! Za elektrośmieci dostaniesz gadżecik! tytul: Sztuka recyklingutytul: Drugie życie laptopatytul: Upadek firmy końcem gwarancji sprzętu?

Śmierć w Amazonii - książka którą musisz przeczytać!

2013-10-25

"Śmierć w Amazonii" to trzy reportaże - z Brazylii, Peru i Ekwadoru. Brazylia - to opowieść, jak znika dżungla. Peru - jak szkodliwe dla ludzi i środowiska jest wydobywanie tam złota. Ekwador - jak amerykańskie koncerny wydobywają ropę.


"Jeśli jej nie przeczytacie, nigdy nie uwierzycie, ilu ludzi jest wciąż mordowanych w Brazylii, Ekwadorze, Peru , byście mogli sobie kupić pralki, parkiety, befsztyki, benzynę i zaręczynowe pierścionki. A jak zaczniecie czytać, to się nie oderwiecie" - tak o książce Artura Domosławskiego pisze Jacek Żakowski.

Autor w wywiadzie dla Tokfm.pl mówi: Chciałem opowiedzieć historie konkretnych ludzi. W książce cytuję opinię dziennikarza związanego z ruchem ekologicznym. On powiada, że ruchy ekologiczne za Zachodzie (jak najbardziej szlachetne), które alarmują w sprawie Amazonii, jednak koncentrują się często tylko na ochronie środowiska. Rzadko słyszymy o ludziach, którzy za to środowisko giną. A w tamtym regionie ludzie odstrzeliwani są od dziesiątków lat. Od dziesiątków lat nic się nie zmieniło. Mordowani są mieszkańcy amazońskich wiosek, którzy stoją na drodze nielegalnego wyrębu lasów. Protestują przeciwko hutom produkującym stal przy użyciu nielegalnie wyciętego drewna, przeciwko wielkim hodowcom. Zwykle to zabójstwo poprzedza długi okres pogróżek, zastraszania, szantażowania. Wielu ludzi ze strachu ucieka.

Cały wywiad oraz fragmenty książki na www.talkfm.pl


min

miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura