gohome
tytul: Unia Europejska chce wycofać mocne odkurzaczetytul: Z miłości do mody i środowiska – Eko Fashion Weekend 2014tytul: Guiyu - największe cmentarzysko elektrośmieci na świecietytul: Wystawa *Zbieraj Elektrośmieci* - nowe terminytytul: Mapa świata - e - odpadytytul: Wystawa *Zbieraj Elektrośmieci* w trasietytul: Stać cię na nową plazmę, a grata wywozisz do lasu?!tytul: Jak urzeczywistnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję?

Rośnie góra e - odpadów!

2014-01-30

Góra lodówek, telefonów, telewizorów oraz innych sprzętów elektronicznych wyrzucanych co roku na świecie, według pognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych, zwiększy się najprawdopodobniej o 1/3 do 2017 roku.


Inicjatywa ONZ STEP (Solving the e-waste problem) przewiduje wzrost z 53,9 milionów ton w 2012 do 72,1 milionów ton w 2017. Patrz: raport Quantitative Characterization of Domestic and Transboundary Flows of Used Electronics

Najwięcej odpadów powstało w Stanach Zjednoczonych - ok 10,3 milionów ton. Następne w kolejce pozostają Chiny z 8 milionami ton. Jednak ilość wprowadzonego na rynek chiński sprzętu w roku 2013 (ok 12,2 minionów ton; w tym czasie w USA 11 milionów ton) sugeruje, że Chiny wyjdą niedługo na czołówkę tego wyścigu.

Wycztaj więcje na www.america.aljazeera.com


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura