gohome
tytul: Z miłości do mody i środowiska – Eko Fashion Weekend 2014tytul: Guiyu - największe cmentarzysko elektrośmieci na świecietytul: Wystawa *Zbieraj Elektrośmieci* - nowe terminytytul: Rośnie góra e - odpadów!tytul: Wystawa *Zbieraj Elektrośmieci* w trasietytul: Stać cię na nową plazmę, a grata wywozisz do lasu?!tytul: Jak urzeczywistnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję?tytul: Z Włoch wysłano do Afryki toksyczne odpady. Jako pomoc humanitarną

Mapa świata - e - odpady

2014-02-03

Właściwa, wielowymiarowa ocena kwestii e - odpadów w skali światowej pozostaje trudna głównie ze względu na brak wystarczających danych.

 


Posiadamy stosunkowo dobrą wiedzę na temat negatywnego wpływu prymitywnych metod recyklingu na środowisko naturalne i zdrowie człowieka, jednak ciągle zwiększenie dostępu do danych dot. rozmiaru problemu w poszczególnych częściach świata jest konieczne do przybliżenia skali tego zjawiska.

Mapa przygotowana przez inicjatywę STEP (Solving the e-waste problem) stanowi próbę zebrania danych na poziomie krajowym dot. wprowadzanego na rynek sprzętu elektronicznego oraz generowanych odpadów.

Zapraszamy do lektury!

 

źródło: www.step-initiative.org


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura