gohome
tytul: Katowice

Katowice - 7 - 8 czerwca 2013

7 czerwca - Festyn Zielonego Kina
8 czerwca  - akcja Zamień elektroOdpady Na Kulturalne Wypady


8 czerwca br.  na terenie Aeroklubu Śląskiego – Lotnisko Muchowiec w Katowicach, odbyła się akcja „Zamień elektroOdpady na Kulturalne Wypady”. Akcja trwała od godziny 11.00 do 15.00.

Miejsce akcji zmieniło się w stosunku do ubiegłorocznej, ponieważ okazało się, że teren pod Spodkiem, na którym w ubiegłym roku zbieraliśmy w ramach akcji odpady, został w planowanym dniu zajęty na parking dla widzów koncertu zespołu Śląsk, który to koncert odbywał się w godzinach wieczornych. Uniemożliwiło to właściwe przygotowanie miejsca akcji. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku zbieramy elektroodpady (często wilkogabarytowe), które w większości przypadków dowożone są samochodami, wybraliśmy teren Lotniska Muchowiec, gdzie i dojazd jest łatwy (lotnisko umiejscowione jest niedaleko od centrum miasta) i jest sporo miejsca na zaparkowanie pojazdów w pobliżu punktu zbiórki i rozdawania biletów.

Akcja otrzymała (wzorem poprzedniego roku) patronat Prezydenta Miasta Katowice – Piotra Uszoka.

Obsługą i pomocą w wydawaniu biletów także – jak w zeszłym roku – zajęli się wolontariusze. W akcji brało udział 5 wolontariuszy. Troje z nich brało udział w zeszłorocznej akcji, dlatego akcja przebiegła bardzo sprawnie.
Pogoda wspaniale dopisała. Deszcz i burza rozpętały się nad Katowicami dopiero po godzinie 15.00 czyli po zakończeniu akcji.

Wybór miejsca był dobry. Startujące samoloty i helikoptery stały się dodatkową atrakcją dla mieszkańców oddających odpady. Wspaniała pogoda spowodowała, że często przyjeżdżały całe rodziny, które po oddaniu elektroodpadów spacerowały wokół lotniska, które otoczone jest piękną przyrodą.

Miejsce było dogodne dla mieszkańców, którzy przywieźli elektorodpady samochodami, choć zdarzało się drobny sprzęt elektroniczny dowożony był rowerami.

Stoisko na którym rozdawaliśmy bilety, obok wóz Westserwis ustawione były tak, że były widoczne z ulicy. Dodatkowo miejsce było dobrze oznakowane. Plakaty tuż przy bramie wjazdowej, bowflagi przy wjeździe na lotnisko oraz jedna przy stoisku.

W sumie udało się zebrać prawie trzy tony elektroodpadów, które zamieniliśmy na ponad 500 biletów.

Partnerzy akcji:

Przyniesione przez mieszkańców Katowic zamieniliśmy bilety do:

  • Kinoteatru Rialto (Vuchery zakupione po cenie z dużym rabatem, na konkretne seanse w okresie najbliższych dwóch miesięcy);
  • Kina Kosmos (Vauchery zakupione po cenie z dużym rabatem na wszystkie spektakle w okresie najbliższych trzech miesięcy);
  • Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum – bilety przekazane nieodpłatnie
  • Muzeum Śląskie – bilety przekazane nieodpłatnie
  • Teatr Śląski – bilety przekazane nieodpłatnie
  • Teatr Korez -bilety przekazane nieodpłatnie
  • Filharmonia Śląska- bilety przekazane nieodpłatnie

Patroni medialni:
Miesięcznik ekologiczny Zielona Liga.

W załączeniu materiał, który ukazał się w majowym numerze miesięcznika Zielona Liga.
Relacja z akcji w Katowicach ukaże się w wakacyjnym numerze miesięcznika – lipiec-sierpień.

Konferencja prasowa
Konferencja prasowa odbyła się 5 czerwca w sali konferencyjnej Aeroklubu Śląskiego – Lotnisko Muchowiec. Na konferencji byli dziennikarze z Dziennika Zachodniego, Polskiego Radia Katowice, Radia Fest. W trakcie konferencji udzieliłam także informacji telefonicznej dla dziennikarki z Polskiej Agencji Prasowej oraz dziennikarza z Polskiego Radia Program III.


 


iminituraiminitura
iminitura
iminituraiminituraiminituraiminitura